Październik 24 2019 07:41:06

SREBRNE MUSZKIETY 2019
W dniach 30.09 -02.10. 2019 roku w Bydgoszczy odbył się
Finał Centralny 58 Zawodów Strzeleckich „O Srebrne Muszkiety – 2019”, który
pierwotnie miał odbyć się w czerwcu 2019 r.
Z uwagi na problemy organizacyjne, termin został zmieniony. W związku z tym, w zawodach uczestniczyli uczniowie , którzy w roku szkolnym 2018/2019 reprezentowali swoją szkołę.
Zawody odbywały się w obiektach Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza Bydgoszcz .

Wielkopolskę reprezentowało Gimnazjum nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie (po raz ostatni) zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt .

Skład drużyny dziewcząt: Magdalena Banasiak , Wiktoria Kowalewska , Olga Izychart;

Skład drużyny chłopców: Kamil Szczęsny ,Filip Cieniewski, Wiktor Kochański;

Opiekun i trener drużyny : Mariusz Andrzejczak.

Na uwagę zasługuje fakt , że gimnazjaliści ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Św. Jana Pawła II w Kłodawie byli najmłodszymi uczestnikami w turnieju . Pozostali zawodnicy byli uczniami szkół średnich.Podkreślić należy bardzo wysoki i wyrównany poziom tegorocznych zmagań.

W klasyfikacji drużynowej chłopców najlepsza w Polsce okazała się kłodawska drużyna zdobywając główne trofeum zawodów – SREBRNY MUSZKIET.

Zwycięstwo kłodawskich strzelców przypieczętował w ostatniej kolejce strzelań Kamil Szczęsny ,który z wynikiem 598,1 pkt. był najlepszy wśród chłopców i zdobył tytuł mistrzowski indywidualnie.

II miejsce – Michał Karel ( ZS w Głogówku ) - 596,2 pkt .

III miejsce- Michał Rajnik ( LO Rymanów ) - 596,0 pkt .

Wyniki kategorii drużynowej chłopców :

I miejsce - SP nr 1 im. Św. Jana Pawła II w Kłodawie [ Wielkopolska] - 1753,7 pkt.

II miejsce – I LO w Biłgoraju [ lubelskie ] - 1750,5 pkt.

III miejsce - ZS w Głogówku [ opolskie ] - 1743,0 pkt.

Klasę potwierdziły również dziewczęta z kłodawskiej „ Jedynki „ które po raz kolejny stanęły na podium , tym razem na II jego stopniu . Miejsce to zapewniła w ostatniej serii jak zawsze niezawodna liderka kłodawskiej drużyny Magdalena Banasiak , która uzyskała wynik 602,9 pkt.

Wyniki kategorii drużynowej dziewcząt :

I miejsce – XVI LO w Tarnowie [ małopolskie ] – 1772,2 pkt.

II miejsce - SP nr 1 im. Św. Jana Pawła II w Kłodawie [ Wielkopolska] - 1762,0 pkt.

III miejsce – LO w Rymanowie [ podkarpackie ] - 1760,7 pkt.

Gratulujemy kłodawskim gimnazjalistom doskonałego występu i kolejnego potwierdzenia ,
że należą do najlepszych w Polsce.