Styczeń 16 2019 03:45:27

Alessandra Straszewska
ZDOLNI GIMNAZJALIŚCI

W WOJEWÓDZTWIE WIELKOPOLSKIM

275 SZKÓŁ OTRZYMAŁO TYTUŁ SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW.

W POWIECIE KOLSKIM – 6

Nasze gimnazjum jest w tej grupie.

Mając na uwadze rozwijanie uzdolnień i pasji uczniów

wspieramy, motywujemy i zachęcamy ich do podejmowania różnorakich wyzwań.

Mamy wielu wspaniałych sportowców, strzelców, wokalistów, matematyków, historyków oraz dzieci uzdolnione manualnie.

Wśród nich można wyróżnić

uczennicę z kl. Ia Alessandrę Straszewską.

Gimnazjalistka swoje zdolności manualne rozwija

poprzez stosowanie różnorodnych technik plastycznych i przy użyciu różnych materiałów plastycznych.

Ola bardzo lubi malować farbami i robić różne rzeczy z papieru np. składać orgiami.

Inspiruje się rzeczami codziennego użytku i próbuje im nadawać nowe ciekawsze formy.

W bieżącym roku szkolnym brała udział w rożnych konkursach artystycznych.

Jej prace zostały zauważone i docenione.

Między innymi:

• W dniu 31.03.2015 r. otrzymała nagrodę książkowe za udział w Konkursie „Pisanka Wielkanocna” zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Kłodawie. Pracę naszej gimnazjalistki wyłoniono spośród 107 zgłoszonych.

• 17 grudnia 2014 roku jury w Bibliotece Publicznej w Kłodawie, spośród 80 wytworów uczniów, nagrodziło pracę Oli w Konkursie ,,Bombka choinkowa’’ .

• 25 marca 2015 roku we Włocławku Alessandra Straszewska zajęła I miejsce w konkursie plastycznym ,,Moje marzenia o przyszłym mężu’’ organizowanym w ramach obchodów XI Narodowego Dnia Życia, w których wzięło udział blisko 400 uczniów z całej diecezji.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.