Czerwiec 27 2019 11:14:22

Konkurs historyczny
"Poszukiwani - odkryj nieopowiedzianą historię"

30 stycznia 2009 w sali im. Witolda Celichowskiego odbyło się podsumowanie konkursu "Poszukiwani - odkryj nieopowiedzianą historię", organizowanego w ramach projektu edukacyjnego "PRL - bez złudzeń". Nagrody laureatom i finalistom wręczył wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia, który pogratulował autorom wyróżnionych prac talentu, umiejętności i wrażliwości, z jaką opracowali historie osób, których działalność w okresie komunizmu potwierdzała przywiązanie do wolności, solidarności i demokracji.

Program „PRL – bez złudzeń”, przygotowany przez Stowarzyszenie Internowani.pl, został objęty patronatem Wojewody Wielkopolskiego i Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty. Przeprowadzony w ramach projektu konkurs był lekcją żywej historii i poprzez spotkania uczniów z bohaterami lokalnych wydarzeń stał się dla młodzieży unikalną szansą odkrycia dziejów swojego regionu, miasta czy dzielnicy.

Finalistami konkursu z Zespołu szkół nr 1 w Kłodawie zostali Paulina Tyksińska (klasa IIIb) i Tomasz Kusztal (klasa IIIc), którzy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe z rąk Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.