Czerwiec 18 2019 17:45:01

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
Newsy
W ramach koncepcji Szkoły Promującej Zdrowie a tym samym realizowanego przez nas programu Trzymaj Formę,

uczniowie klasy IIIb oraz I b przygotowują projekt edukacyjny pod hasłem:

„Dbaj o siebie, dbaj o formę, by osiągnąć zdrowia normę”.

Głównym celem projektu jest promowanie zdrowego stylu życia w szkole i w środowisku lokalnym
poprzez zachęcanie do aktywności fizycznej oraz zwiększanie wiedzy dotyczącej prawidłowego odżywiania.
Główne działania podejmowane w ramach projektu to przede wszystkim organizacja Dni Zdrowego Jedzenia.
Miały one za zadanie uzmysłowić uczniom, że zdrowa żywność i zdrowe przekąski również są smaczne.
W każdą środę marca odbyły się kolejno: Dzień Marchewki, Dzień Jabłka oraz Dzień Warzyw i Owoców.
Uczniowie zaangażowali w przygotowania również rodziców i wspólnie przygotowali wiele smacznych,
a zarazem zdrowych potraw, wykazując się przy tym ogromną kreatywnością.
Kolejny etap to organizacja tzw. Spacerów po Zdrowie.
Pierwszy ze spacerów odbył się 21 marca, podczas obchodów Dnia Wiosny w naszej szkole.
Wszyscy uczniowie przygotowali transparenty zachęcające do dbania o zdrowie, a następnie przeszli ulicami miasta.
Kolejny spacer, tym razem tylko z uczestnikami zespołu projektowego, odbył się 8 kwietnia.
Uczestnicy oprócz aktywnego spędzania czasu przeprowadzili krótką ankietę wśród mieszkańców Kłodawy,
mającą na celu sprawdzenie jak się odżywiamy i w jaki sposób spędzamy wolny czas.
Zespół projektowy zamierza zorganizować jeszcze przynajmniej dwa wspólne spacery dla społeczności uczniowskiej.
W ramach projektu uczniowie przygotowali również plakaty
oraz nagrali krótki filmik pokazujący dobre i złe nawyki dotyczące zarówno żywienia jak i aktywności fizycznej.
Następnym planowanym działaniem jest organizacja spotkania z absolwentką Dietetyki
oraz Zarządzania Jakością Żywienia, która zgodziła się przeprowadzić warsztaty dla uczniów.
Planowany termin spotkania to początek maja.
Ostatnim etapem projektu będzie prezentacja wyników podczas obchodzonego 10 czerwca br. Dnia Profilaktyki.