Czerwiec 27 2019 11:16:45

Olimpiada Ekologiczna
Uwrażliwienie dzieci i młodzieży na problemy środowiska stało sie ważnym elementem pracy dydaktyczno- wychowawczej. Prace związane z rozbudzeniem i rozwijaniem świadomości ekologicznej wśród uczniów i kształtowaniem zachowań proekologicznych, wymagają dużych wysiłków ze strony nauczycieli.

Dla podniesienia i poszerzenia wiedzy ekologicznej, nauczyciele przedmiotów przyrodniczych przeprowadzili eliminacje szkolne na podstawie przygotowanych przez nich testu zgodnie z regulaminem

Szkolna Olimpiada Ekologiczna stanowiła etap eliminacji uczestników do Gminnej Olimpiady Ekologicznej, Która odbyła sie w dniu 17.03.2009r. o godz. 10:00 na hali sportowej w ZS Nr1 w Kłodawie.

Organiztorem tej Olimpiady był Urząd Miasta i Gminy w Kłodawie.

Olimpiada przeznaczona była dla uczniów od kl. IV szkoły podstawowej do III gimnazjum z terenu Gminy Kłodawa. Opiekę nad całością sprawował Burmistrz Kłodawy oraz pracownicy wydziału Ochrony Środowiska.

Etap gminny miał charakter sprawdzianu pisemnego składającego się z 30 pytań tekstowych i trwał 30 minut.

Do Powiatowej Olimpiady Ekologicznej zakwalifikowali sie uczniowie ze szkoły podstawowej w Dębinie, Lubońku, oraz gimnazjum w Rysinach i Wólce Czepowej.

Każdy z uczestników olimpiady, niezależnie od uzyskanego wyniku, otrzymał dyplom iraz nagrody rzeczowe.