Czerwiec 27 2019 11:13:51
Menu
Szkoa bez przemocy
Dla ucznia
Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 628,373
Najnowszy użytkownik: nyhtggdagi
ReklamaWycieczka do Rogowa
6 listopada 2008 roku uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Kłodawie byli na wycieczce szkolnej w Rogowie.
Zurolandia to największy park dinozaurów w Polsce, park, który spełnia marzenia o podróży w czasie.
Tam przeszłość Ziemi staneła jak żywa przed oczami uczniów. Dzieci spotkały wielkiego diplodoka, stanięły oko w oko z groźnym tyranozaurem, nad głowami zobaczyły pterodaktyle.
Spacer po malowniczych okolicach jeziora Rogowskiego zmienił się w niezapomnianą przygodę.Wycieczkę zorganizowały Panie: B. Jankowska, B. Szczerbiak, K Kujawka, E. Kawecka.

Troszkę historii:


Przy drodze krajowej nr 5, między Gnieznem a Bydgoszczą, 12 kilometrów od Biskupina, na obszarze niemal 20 hektarów, powstała ZAUROLANDIA - park, który spełnia marzenia o podróży w czasie. Dwukilometrowa trasa turystyczna wije się wzdłuż brzegów jeziora. Tuż obok ścieżki, na wyciągnięcie ręki, stoją jak żywe modele dinozaurów naturalnej wielkości. Dwugodzinnej wędrówce przez dzieje Ziemi towarzyszą tablice informacyjne, w przystępny sposób przybliżające wszystkim informacje o okresach geologicznych, układzie kontynentów, miejscach odkryć najciekawszych skamieniałości, trybie życia, sposobach odżywiania poszczególnych okazów, a także o wielkich kataklizmach i hipotezach dotyczących przyczyn wyginięcia dinozaurów. Poznamy także liczne ciekawostki, związane z danym okazem, a barwne opowieści przewodników na długo pozostaną w naszej pamięci. Pod koniec zwiedzania dotrzemy do największego budynku w parku. Mieści się w nim Muzeum Paleontologiczne. Obejrzymy w nim wystawę skamieniałości z różnych epok geologicznych, poznamy mieszkańców mórz i lądów sprzed dziesiątek i setek milionów lat, dotkniemy skamieniałych pni drzew trzeciorzędowych, kości mamuta, obejrzymy tropy jurajskich dinozaurów i muszle amonitów. Miłośnicy dinozaurów będą mogli obejrzeć wiele filmów w sali audiowizualnej oraz poszperać w dobrze zaopatrzonej biblioteczce.
A dla najmłodszych, tuż obok, znajdziemy całkiem spory plac zabaw. Oprócz tradycyjnych huśtawek, karuzeli czy zjeżdżalni będą na nim całe zestawy sprawnościowo-zręcznościowe, wspinaczkowe, labirynty i wiele innych. Będzie można uczestniczyć w warsztatach plastycznych, wznieść z dużych klocków sporą budowlę, czy też zostać paleontologiem-odkrywcą, odkopując szkielet ogromnego, drapieżnego dinozaura. Na tych, którzy lubią bawić się w wodzie, czekają warsztaty poszukiwaczy złota. Pobyt w Parku będzie nie tylko doskonałym uzupełnieniem lekcji biologii, czy geografii, ale też dobrą zabawą dla dzieci i miłym wypoczynkiem dla dorosłych.
Dodatkowe atrakcje
Warsztaty geologiczno-plastyczne i lekcje muzealne. W centrum Parku: księgarnia, sklepy z pamiątkami, restauracja, grill na świeżym powietrzu, lodziarnia.
Dodatkowe
Przystosowane dla inwalidów
Przystosowane dla dzieci
Mistrz Ortografii Powiatu Kolskiego
23. 10.2008r. o godzinie 9.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się IV edycja konkursu Mistrz Ortografii Powiatu Kolskiego.


Zespół Szkół Nr 1 w Kłodawie reprezentowali Julia Marciniak i Mateusz Stolarski uczniowie kl. IV b, którzy wygrali eliminacje szkolne.


Z tekstem przygotowanym przez organizatorów konkursunajlepiej poradziła sobie Julia, która nie popełniła żadnego błędu i została MISTRZEM ORTOGRAFII POWIATU KOLSKIEGO.
"Halloween"
"Halloween czas zacząć..."

31 października komisja w składzie : Wiesława Michalak, Grażyna Kędzierska, Joanna Kędzierska, Emilia Skucińska, Karol Frydrych, Karolina Dąbrowska dokonała rozstrzygnięcia konkursu na halloweenowy wystrój klas. Wszystkie klasy wykazały się zaangażowaniem podczas pracy nad dekoracjami. Niektóre osoby zainspirowane tradycjami z zachodu
zaprezentowały nam stroje, w których z dumą można się zaprezentować na halloweenowej imprezie.

Rywalizacja była bardzo zacięta.

Jednym z głównych kryteriów, według których ocenialiśmy wystrój klas była pomysłowość.
Kolejna edycja konkursu, który stał się już szkolną tradycją nie zawiodła naszych oczekiwań.
Poprzeczka była zawieszona bardzo wysoko, pomimo to znalazły się klasy, które sprostały naszym wymaganiom.
Wybór najlepszego wystroju okazał się bardzo trudny.

W szkole podstawowej trzecie miejsce zajęła kl. IV "b",
drugie przypadło w udziale kl. V "a" i V "b".
Zwycięzcą w tej kategorii została kl. VI "b".

W gimnazjum natomiast trzecie miejsce miała kl. I "b",
drugie otrzymały kl. III "b" i II "c",
pierwszym miejscem natomiast została nagrodzona kl III "c".
Wspominamy ślubowanie klas I
Dnia 8 października 2008r. w Zespole Szkół Nr1 w Kłodawie odbyła się uroczystość Ślubowania-Pasowania na Ucznia Klasy Ia i Ib.
Blasku, powagi i świetności dodali tej uroczystości zaproszeni goście:
-pani dyrektor szkoły mgr Beata Kołuda,
-pani dyrektor mgr Anna Śliwka,
-pani dyrektor inż. Wiesława Michalak,
-pani bibliotekarz szkoły mgr Bożena Ogorzelska,
-pani pedagog mgr Mariola Felczyńska,
-pani higienistka Urszula Ziółkowska,
-przewodnicząca Prezes Stowarzyszenia Kłodawska Jedynka Beata Wawrzyniak
-panie uczące w klasach 0-III.
Część artystyczną przygotowały dzieci i panie: mgr Małgorzata Kołodziejska, mgr Marta Nolbert oraz Natalia Kubiś.

Mali artyści pokazali się z najlepszej strony i sprostały ważnemu zadaniu. Trema była wszechobecna, ale zdołaliśmy ją opanować.
Po części artystycznej nastąpiła długo oczekiwana część oficjalna!
Kiedy padły słowa: „Do ślubowania!” w oczach dzieci błysnęły iskierki szczęścia! Dzieci złożyły obietnicę ślubowania:
„Ślubuję na sztandar szkoły:
- być dobrym uczniem
- przestrzegać zasad obowiązujących w szkole
- w pełni wykorzystywać czas przeznaczony na naukę;
- rozwijać siebie, swoją wiedzę i umiejętności!
- kochać swoją Ojczyznę – Polskę.”

Pani Dyrektor Beata Kołuda oraz Pani Dyrektor Anna Śliwka pasowały dzieci na uczniów.
Dzieci na pamiątkę otrzymały dyplomy oraz drobne upominki w postaci słowników ortograficznych ufundowanych przez Radę Rodziców.

Dyskoteka szklona
Uczniowie ZS Nr 1 w Kłodawie bawili się na dyskotece hallowenowej, zorganizowanej przez samorząd uczniowski. Liczne konkursy, świetna muzyka... byle tak dalej!
Z ekologią na ty...
Los ziemi nie jest człowiekowi obojętny. Jesteśmy w pełni odpowiedzialni za jej stan zniszczenia. To my, ludzie w przerażający sposób niszczymy całą przyrodę, doprowadziliśmy do nieszczęść. Aby powstrzymać człowieka od niepożądanych działań, należy tworzyć programy ochrony środowiska, a także spotkania o tematyce proekologicznej.
W związku z powyższym problemem w dniu 17 października 2008r. w hali sportowej naszej szkoły odbyło się spotkanie o charakterze szkoleniowym, dotyczące ekologii i ochrony środowiska. Pogadankę na temat selektywnej zbiórki odpadów poprowadził pan Jacek Nowaczyk, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska ze Starostwa Powiatowego w Kole.
W szkoleniu tym przewodniczyła także Pani Beata Pawłowska, dyrektor biura ZM ,,Kolski Region Komunalny" W eko-spotkaniu uczestniczyli również uczniowie i nauczyciele ZS nr 2 W Kłodawie, SP w Dębinie oraz SP w Lubońku.
Istotnym elementem eko-spotkania był montaż słowno - muzyczny w wykonaniu młodzieży gimnazjalnej naszej szkoły, który wprowadził wszystkich w nastrój i tematykę proekologicznego spotkania. Mottem spotkania były słowa: ,,Nie pytaj, co Ziemia Ci dała. Powiedz, co Ty dałeś Ziemi, by mogła przetrwać jeszcze kilka wieków.
Ciekawym punktem oraz dużym zainteresowaniem szkolenia były również prace plastyczne i plakaty z hasłami o tematyce ekologicznej, wykonane przez uczniów kl. VI oraz kl. I, II i III gimnazjum ZS nr 1 w Kłodawie. Tematyka spotkania rozbudziła zainteresowania wśród dzieci i młodzieży. Poszerzyła wiedzę o stanie otaczającego środowiska i zagrożeniach przyrody. Dostarczyła także wielu wrażeń i emocji. Na zakończenie spotkania na pamiątkę zostały rozdane uczestnikom notesy, okolicznościowe długopisy oraz torby ekologiczne.

W ramach spotkań z ekologią uczniowie klas IV - VI sp i I gim w dniu 24.X.2008 roku brali udział w wycieczce do Szkólki Zespolonej "Kiejsze".
W ramach wycieczki odbyło się:
- spotkanie i pogadanka z leśniczym,
- pokaz filmów przyrodniczych,
- zwiedzanie izby edukacyjnej,
spacer ścieżką edukacyjną "Leśny Parów",
- ognisko i rozmowy o lesie.
Opiekunem byla mgr Aleksandra Strzałkowska.
VIII Dzień Papieski
”Jan Paweł II – Wychowawca Młodych”Wśród wielu wybitnych dokonań Sługi Bożego Ojca Świętego Jana Pawła II jest obszar wychowania młodych, który był dla Papieża dziedziną wyjątkowej odpowiedzialności przed Bogiem....
Ojciec Święty troszczył się o wychowanie młodego pokolenia, ponieważ uważał, że są oni nadzieję Kościoła i przyszłością świata. Prosił młodych, aby nie obawiali się głębokich pragnień szczęścia, prawdy i piękna. Rozwijając swoje zdolności powinni wzrastać w poczuciu odpowiedzialności za prawidłowe relacje międzyosobowe (bezinteresowna pomoc i troska o drugiego człowieka, zwłaszcza najbiedniejszego i potrzebującego).
Jan Paweł II chciał, aby już w dzieciach kształtowano poszanowanie dla wartości życia ludzkiego mówiąc „Dzieci winny wzrastać we właściwej wolności wobec dóbr materialnych, w przekonaniu, że więcej wart jest człowiek z racji tego czym jest, niż ze względu na to, co posiada". W pokonywaniu przeszkód, które hamują rozwój dziecka powinien pomagać wychowawca, który jest współpracownikiem Boga-wychowawcy. Jan Paweł II wobec Boga stale przyjmował postawę wychowanka, dlatego dla młodego pokolenia stał się on niekwestionowanym wzorem wychowawcy.
Dzięki wewnętrznej spójności słowa i życiowej postawy Ojca Świętego, młodzież widziała w nim czytelny znak Bożego Ojcostwa.
Papież był także świadkiem, że młodość nie jest kwestią wieku, lecz przylgnięciem do świata Boga, który każdego, wszystko i stale odnawia czyniąc młodym.
Na VIII Dzień Papieski w naszej szkole przygotowano wystawę poświęcona pamięci Sługi Bożego Jana Pawła II. Na wystawie można było zobaczyć nie tylko książki i publikacje o Janie Pawle II, ale przede wszystkim Jego dzieła. Wystawione rzeczy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Podczas przerw można było usłyszeć nagrania przemówień naszego kochanego Rodaka.
Dodatkowo uczniowie kl. „0” – VI przygotowali prace plastyczne pt. „Jan Paweł II w oczach dzieci”. Wpłynęło 65 prac.
Organizując konkurs dla dzieci i młodzieży oddaliśmy hołd Słudze Bożemu – Papieżowi Polakowi za wkład w wychowanie i formowanie postaw ludzkich.
Doceniając trud i wysiłek dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów nad przygotowaniem prac konkursowych postanowiono, że zostaną one zaprezentowane całej społeczności uczniowskiej. Przygotowano więc wystawę pt. „30 rocznica wyboru ks. kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową”.
Konkurs różańcowy
Różaniec jest moją umiłowaną modlitwą. Modlitwą cudowną! Cudowną w swej prostocie i w swej głębi. W tej modlitwie wiele razy powtarzamy słowa, które Dziewica Maryja usłyszała od archanioła i od swej krewnej Elżbiety.

Jan Paweł IINa początku października pani katechetka – mgr Beata Szczerbiak zorganizowała konkurs różańcowy dla klas „0” – III szkoły podstawowej, pt.: „Różaniec ze skarbów jesieni”.
Dzieci bardzo aktywnie włączyły się w konkurs, przynosząc do szkoły 45 różańcy, wykonanych z najprzeróżniejszych materiałów. Były różańce z kasztanów, orzechów laskowych i włoskich, żołędzi, jarzębiny, dzikiej róży, ziela angielskiego, kukurydzy, fasoli, itp.
Przed jurorami zostało postawione nie lada zadanie. Okazało się bowiem, że przygotowane różańce wykazują wysoki poziom artystyczny. W związku z tym postanowiono nie przyznawać miejsc nagrodzonym pracom.
Różańce zostały sfotografowane, a po zebraniu się konkursowego jury, nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Komisji było bardzo trudno wyłonić zwycięzców, dlatego też wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni otrzymali dyplomy, pamiątkowe obrazki oraz słodkie upominki w postaci lizaków :).
Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy :)
Różańce wystawiono na korytarzu klas „0” – III, a następnie w budynku lekcyjnym klas IV – VI oraz Gimnazjum. Można było zauważyć duże zainteresowanie przygotowanymi różańcami.
Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.
Dzień Edukacji Narodowej
13 października 2008 roku o godzinie 9.00 w Zespole Szkół nr 1 w Kłodawie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, zwany potocznie Dniem Nauczyciela. Scenariusz akademii pt.: „W naszej szkole jest wesoło” opracowały: p. Aleksandra Jankowiak, p. Anna Mikołajczyk, Ilona Wojciechowska, za oprawę muzyczną odpowiedzialna była p. Ewa Podlasin, dekorację przygotowała p. Arleta Sławińska.
Aktorami stali się uczniowie klasy V a, IV a oraz VI b, którzy, by w pełni ocenić trud nauczycieli i wychowawców odegrali kilka scenek z życia szkoły. Były, więc niecodzienne lekcje języka polskiego, biologii, godziny wychowawczej, podziwiane przez zaproszonych gości: burmistrza Kłodawy – p. J. Chudy, dyrektor GOK – p. Ewa Ochędalską, przedstawicielkę stowarzyszenia „Kłodawska Jedynka” – p. Elżbieta Piątek.
Kwiatom i życzeniom nie było końca. Z ust Aleksandry Jeziorskiej, uczennicy klasy III c i jednocześnie reprezentantki społeczności uczniowskiej ZS nr 1 padło wiele pięknych słów, a wśród nich między innymi:

„Dziękujemy, jak każdego roku…
Wciąż zbyt mało i nigdy zbyt wiele –
Za to światło, co mrok rozjaśnia.
Dziękujemy Wam Nauczyciele”.
Uwieńczeniem apelu było wręczenie nagród.Nagrody Zarządu Miejskiego w Kłodawie otrzymały: Ewa Michalak – Piguła, Magdalena Adamkiewicz, Mariola Felczyńska.
Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali: Ilona Wojciechowska, Anna Śliwka, Wiesława Michalak, Elżbieta Dąbrowa, Małgorzata Górska, Aleksandra Jankowiak, Aleksandra Strzałkowska, Beata Szczerbiak, Maria Bartłomiejczyk, Grażyna Kędzierska, Michał Szymański, Krystyna Kujawka, Maria Sochacka, Jolanta Barańska oraz pracownicy administracji i obsługi.
Wycieczka szkolna do Koła
6 października 2008r. trzydziestu sześciu uczniów Gimnazjum Nr 1 w Kłodawie wzięło udział w wycieczce szkolnej do Koła.

Program wycieczki zawierał:
- zwiedzanie ratusza miasta Koła;
- udział w lekcji muzealnej w Muzeum Technik Ceramicznych oraz oglądanie eksponatów zgromadzonych w tej placówce;
- obejrzenie spektaklu zorganizowanego przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia pt. „Próba życia”
- spotkanie z aktorami występującymi w przedstawieniu.

Wycieczkę zorgnizowały: p. Magdalena Adamkiewicz i p. Ilona Wojciechowska.
Reymontówka 2008
Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Kłodawie po raz kolejny mieli okazję uczestniczyć
w projekcie realizowanym przez Wielkopolskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Tym razem, w dniach od 29 września do 03 października 2008 r., młodzież Gimnazjum nr 1 w Kłodawie wzięła udział w warsztatach teatralnych zorganizowanych
w malowniczej miejscowości Chlewiska (koło Siedlec) w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka”. W zajęciach teatralnych uczestniczyło 30 uczniów. Część z nich miała już za sobą skromne doświadczenie teatralne, gdyż są oni członkami koła teatralnego, działającego przy Zespole Szkół nr 1 w Kłodawie. Warsztaty prowadzone były przez aktora z Teatru „Stara Prochownia” w Warszawie - pana Antoniego Barłowskiego.
Program warsztatów artystycznych przewidywał głównie zajęcia z zakresu sztuki gry aktorskiej. Celem warsztatów było także rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania teatrem, grą aktorską, ale również podniesienie samooceny, umożliwienie „odblokowania” emocji poprzez gest, słowo, ruch i śpiew. Urozmaiceniem zajęć było przygotowanie przez uczestników kostiumów i rekwizytów teatralnych.
Oprócz ciężkiej pracy, młodzież miała i chwile wytchnienia. Miłymi akcentami w trakcie ich pobytu w „Reymontówce” były: ognisko przygotowane przez organizatorów oraz dyskoteki integracyjne.
Efekt pracy młodzieży oraz ich instruktora obejrzała międzynarodowa publiczność. Na prezentację rezultatów zajęć teatralnych poproszeni zostali Amerykanie, goszczący w tym czasie w „Reymontówce”, dyrektor tegoż ośrodka oraz pozostali goście. Występ uczniów „Jedynki” został nagrodzony gromkimi brawami. Publiczność odwdzięczyła się młodzieży przekazując skromne pamiątki oraz kosz z kwiatami.
Ukraina 2008
W dniach 01- 15.09 2008 dwanaścioro dzieci z Zespołu Szkół Nr 1 wzięło udział w Polsko- Ukraińskiej wymianie młodzieży nad jeziorem Switaź na dalekim Wołyniu(Ukraina). Wymiana ta zorganizowana została przez Wielkopolskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Dzieci uczestniczyły w warsztatach dziennikarskich, językowych, plastycznych i animacyjnych, integrując sie tym samym z dziećmi ukraińskimi.
Wspólnie przygotowały wieczór Polski, podczas którego zaprezentowały typowe polskie potrawy oraz zatańczyły Poloneza. Potem przyszła kolej na wieczór ukraiński.
Szczególnie szalony był Bal Maskowy oraz Wampiriada(przy pełni księżyca...) kiedy to
w zwariowanych zabawach równie chętnie brały udział dzieci, jak i kadra.
Bywały również momenty podniosłe jak na przykład wizyta na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie, gdzie dzieci zapaliły znicze przy pomniku Orląt Lwowskich oraz na grobach Marii Konopnickiej i Gabrieli Zapolskiej.
Wymiana ta, przede wszystkim, dała dzieciom możliwość poznania wspólnej historii Polski
i Ukrainy, odnalezienia wspólnych korzeni.
Pokazała także różnice pomiędzy obydwoma krajami, szczególnie gospodarcze
i infrastrukturalne.
Mamy nadzieję, że dzięki kontaktom nawiązanym na Ukrainie, jeszcze w tym roku szkolnym będziemy gościć u siebie grupę młodzieży z Łucka.
Czekamy z niecierpliwością...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Profilaktyka