Listopad 19 2017 18:33:48
Menu
Szkoła bez przemocy
Dla ucznia
Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 628,373
Najnowszy użytkownik: nyhtggdagi
Reklama



WSPÓLNE ŚWIĘTOWANIE
Newsy









GMINNA OLIMPIADA EKOLOGICZNA 2017.
Newsy


09.05.2017 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie

odbyła się kolejna edycja Gminnej Olimpiady Ekologicznej.


Celem olimpiady jest upowszechnianie wiedzy o środowisku przyrodniczym

oraz przyczynach i skutkach jego zanieczyszczania, poznawanie metod ochrony środowiska, rozwijanie świadomości

oraz wrażliwości ekologicznej.


Nasze Gimnazjum reprezentowali następujący uczniowie:

Nicola Dzierbicka klasa IIIa
Gabriela Dopierała klasa IIa
Maria Nuszkiewicz klasa IIa



W kategorii szkół gimnazjalnych I i II miejsce zajęły uczennice naszej szkoły:

Nicola Dzierbicka – I MIEJSCE

Gabrysia Dopierała – II MIEJSCE


Gratulujemy!



Opiekun: Aleksandra Strzałkowska

ZAPROSZENIE


WARSZTATY


W Laboratorium Szkoły Przyszłości w Poznaniu

uczniowie i nauczyciele informatyki

uczestniczyli w bardzo ciekawych warsztach

dotyczących programowania.


Zajęcia odbywały się

w eksperymentalnym środowisku naukowo-badawczym

powstałym jako inicjatywa

Poznańskiego Centrum Superkomputerowo – Sieciowego,

stworzonego m.in. do prowadzenia badań interakcji użytkowników z usługami sieciowymi

oraz aplikacjami nowej generacji,

która umożliwia realizację innowacyjnych edukacyjnych projektów badawczo-rozwojowych w skali kraju i świata.




Uczniowie zwiedzili również










KONKURS WOKALNY



W dniu 27 kwietnia 2017 roku w Miejskim Domu Kultury w Kole

odbył się festiwal Opole w Kole pod hasłem ,,Co nam w duszy gra".



To już 4 edycja tego powiatowego konkursu piosenki, w którym naszą szkołę reprezentowały dziewczęta:

Kinga Antkiewicz, Martyna Twardygrosz, Julia Kochanowska, Julia Wawrzyniak,

Klaudia Żerkowska i Magdalena Mszańska.


Okazały się bezkonkurencyjne i w kategorii zespoły wyśpiewały I nagrodę i statuetkę.


Kinga reprezentowała wokalnie naszą szkołę równie dobrze.

Zmierzyła się z kilkoma mocnymi głosami i zajęła 3 miejsce zdobywając równie cenną nagrodę.


Do występu przygotowała nasze wokalistki pani Mariola Felczyńska.








NIEPOKONANI STRZELCY Z KŁODAWSKIEJ JEDYNKI
Newsy




We wtorek 18maja 2017r. od 9.00 do 15.00 na Strzelnicy Miejskiej w Słupcy

trwał finał 56 Wojewódzkich Zawodów Strzeleckich

„O Srebrne Muszkiety”

pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Obrony Narodowej.

Organizatorami finału wojewódzkiego było

Kuratorium Oświaty w Poznaniu,

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Słupcy

i Stowarzyszenie ,,Z Wiatrem i pod Wiatr”





Uczestniczyli w nim uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów z terenu Wielkopolski.
Na wtorkowych zawodach uczestniczyło 18 najlepszych drużyn z Wielkopolski.

Każdy z uczestników miał do oddania 40 strzałów do tarczy w czasie 50 min.

Zwycięzcy w kategorii dziewcząt i chłopców pojadą na finał centralny do Bydgoszczy,
który odbędzie się w dniach 29 – 31 maja 2017r.

Tam główną nagrodą są prawdziwe srebrne muszkiety.





Klasyfikacja drużynowa w kategorii dziewcząt:

1. Gimnazjum nr1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie 1107 pkt.
2. Gimnazjum nr 2 w Lesznie 1058 pkt.
3. ZSE Leszno 1022 pkt.

Klasyfikacja indywidualna w kategorii dziewcząt:

1. Królikowska Natalia 377 pkt. Gimnazjum nr1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie
2. Szafrańska Kamila 374 pkt. ZSR CKU Kościelec
3. Banasiak Magdalena 366 pkt. Gimnazjum nr1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie



Klasyfikacja drużynowa chłopców:

1. Gimnazjum nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie 1040 pkt
2. ZS Bolechowo 1038 pkt.
3. III LO w Lesznie 1010 pkt.


Klasyfikacja indywidualna chłopców:

1. Sierczyński Jakub 367 pkt.
2. Ostróżka Konrad 357 pkt.
3. Ciećmierowski Jakub 355 pkt.











UCHWALENIE KONSTYTUCJI 3 MAJA
Newsy












MONTAŻ SŁOWNO - MUZYCZNY









MARSZ PAMIĘCI 2017.
Newsy




Dnia 26 kwietnia 2017r. o godzinie 14.00
odbył się V Marsz Pamięci poświęcony ofiarom zagłady w obozie Kulmhof.



Organizatorami tej uroczystości było Starostwo Powiatowe w Kole, Muzeum byłego niemieckiego Obozu zagłady Kulmhof
w Chełmnie nad Nerem, oddział Muzeum Martyrologicznego w Żabikowie.

W V Marszu Pamięci wzięli udział samorządowcy szczebla gminnego i powiatowego,
przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego Województwa Wielkopolskiego,
służby mundurowe, zaproszeni goście oraz młodzież szkolna wraz z nauczycielami.

Naszą szkołę reprezentowały pani Elżbieta Dąbrowa i pani Aleksandra Jankowiak.

Po wzruszających przemówieniach władz i po wysłuchaniu pieśni przygotowanych
przez Chór Dziecięcy z Łodzi
wszyscy zgromadzeni udali się w kierunku kwatery czwartej
w celu złożenia kwiatów oraz zapalenia zniczy.



WOJEWÓDZKI ETAP IX OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY „MYŚLI JANA PAWŁA II” 2017
Newsy 27 kwietnia w naszej szkole odbył się








Finalistami w kategorii gimnazjum zostali:

1. Amelia Wojciechowska - Gimnazjum nr 1im.Świętego Jana Pawła II w Kłodawie

2. Wiktor Jankowski - Gimnazjum nr 1im.Świętego Jana Pawła II w Kłodawie

3. Jakub Przesławski - Zespół Szkół Publiczne Gimnazjum w Morakowie




Finalistami w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zostali:

1. Weronika Wolna - Zespół Szkół Rolniczych im.gen.Józefa Wybickiego w Grabonogu

2. Sara Matuszewska - Zespół Szkół Rolniczych im.gen.Józefa Wybickiego w Grabonogu




Patronat na tym etapie objął Kurator Oświaty w Poznaniu.




Etap Ogólnopolski odbędzie się

12 czerwca 2017r w Sokółce.



KONKURS WIEDZY O PRAWIE -POZNAŃ 2017.
Newsy
25 kwietnia w Poznaniu odbył się etap okręgowy II edycji Ogólnopolskiej Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie,

której organizatorem było Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych.











Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy drugiej:

Gabriela Dopierała, Amelia Wojciechowska i Anita Zięciak.

Z województwa wielkopolskiego na tym etapie konkursu rywalizowało blisko 100 uczniów.

W części pierwszej uczestnicy rozwiązywali w formie pisemnej kazus, czyli zdarzenie prawne,

a następnie odpowiadali ustnie na jedno wylosowane pytanie.

Nasze reprezentantki, pomimo że nie zakwalifikowały się do etapu centralnego,

wykazały się dużą znajomością zagadnień prawnych, umiejętnościami komunikacyjnymi i oratorskimi,

siłą argumentacji, a także pasją poznawczą godną przyszłych reprezentantów zawodów prawniczych.

Gratulujemy.

Autor: Ewa Michalak-Piguła
KONKURS WIEDZY RELIGIJNEJ 2017.
Newsy
27 kwietnia odbył się etap dekanalny

X Edycji Konkursu Wiedzy Religijnej Diecezji Włocławskiej

pt. ,,I od tej godziny wziął Ją uczeń do siebie"

(J19,27)- Jan Paweł II nauczyciel zawierzenia Maryi




Wzięło udział 16 uczniów z dekanatu kłodawskiego.





Do etapu diecezjalnego


przeszły trzy osoby, w tym dwie z naszej szkoły.


I miejsce - Amelia Wojciechowska

III miejsce - Anita Zięciak





Etap diecezjalny odbędzie się 07 czerwca 2017r. we Włocławku.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.



EGZAMINY GIMNAZJALNE 2017.


Egzamin gimnazjalny obejmował wiadomości i umiejętności

zawarte w wymaganiach określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego

w odniesieniu do wybranych przedmiotów

nauczanych w trzecim i wcześniejszych etapach edukacyjnych.



Miał formę pisemną. Przystąpienie do niego to warunek ukończenia gimnazjum.


Składał się z trzech części:

- humanistycznej,

- matematyczno-przyrodniczej,

- części dotyczącej języka obcego nowożytnego.



Część humanistyczna składała się z zadań z zakresu języka polskiego
oraz zadań z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie.


Część matematyczno-przyrodnicza składała się z zadań z zakresu matematyki
oraz zadań z zakresu przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii.


W części dotyczącej języka obcego nowożytnego gimnazjalista dokonywał wyboru jednego z siedmiu języków:
angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego, ukraińskiego i włoskiego.
Ta część egzaminu miała dwa poziomy: podstawowy i rozszerzony.







Prace egzaminacyjne sprawdzają wykwalifikowani egzaminatorzy według jednolitych kryteriów.


Po sprawdzeniu prac ustala się wyniki egzaminacyjne w następujących sześciu zakresach:

• język polski
• historia i wiedza o społeczeństwie
• matematyka
• przedmioty przyrodnicze
• język obcy nowożytny na poziomie podstawowym
• język obcy nowożytny na poziomie rozszerzonym.



Każdy zdający otrzyma zaświadczenie o szczegółowych wynikach swojego egzaminu.







KWESTIONARIUSZE
Newsy






KWESTIONARIUSZE





BRD 2017.
Newsy



o godz. 9.00 w Gimnazjum Nr 1 im. Św. Jana Pawła II w Kłodawie odbyły się


GMINNE ELIMINACJE

OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM




Cel konkursu to:

podnoszenie kultury społeczeństwa
i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego,
w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.

Konkurencje były rozgrywane w kategorii szkół podstawowych i gimnazjum.
Turniej miał charakter wieloetapowy.


Uczniowie sprawdzili swoje:

a) wiadomości teoretyczne (test wiedzy),
b) umiejętności praktyczne (jazda rowerem),
c) przygotowanie w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.


Nasza drużyna

w składzie:
Maciej Kłysz, Miłosz Kujawka, Kamil Szczęsny




zajęła


III miejsce




Serdecznie gratulujemy.







Podsumowanie SLS 2017.
Newsy
ZAKOŃCZENIE II EDYCJI SZKOLNEJ LIGI
STRZELECKIEJ W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
ZAWODNICY GIMNAZJUM NR 1 W KŁODAWIE
NAJLEPSI !!!





12 kwietnia w Zespole Szkół ponadgimnazjalnych w Kłodawie odbyła się

V-ostatnia runda Szkolnej Ligi Strzeleckiej pod patronatem Starosty Kolskiego.

Zawody otworzył Prezes Zarządu Powiatowego LOK w Kole pan Andrzej Kowalewski.

Strzelano z karabinków pneumatycznych o sile wyrzutu do 7,5 kJ

do tarcz oddalonych o 10 metrów w postawie leżącej.



WYNIKI V RUNDY SZKOLNEJ LIGI STRZELECKIEJ

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA:

1 miejsce-Gimnazjum nr 1 im.Świętego Jana Pawła II w Kłodawie – 584 pkt.-I druż.
2 miejsce-Gimnazjum nr 1 im.Świętego Jana Pawła II w Kłodawie – 577 pkt.-II druż.
3 miejsce-Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie - 577 pkt.- I druż.
4 miejsce- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie - 572 pkt.- II druż.
5 miejsce-ZSRCKU Kościelec - 563 pkt.- I druż.
6 miejsce-ZSRCKU Kościelec - 562 pkt.- IIdruż.

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA DZIEWCZĄT:

1 miejsce- Weronika Michalak - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie – 99 pkt.
1 miejsce- Magdalena Banasiak - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie – 99 pkt.
1 miejsce- Wiktoria Frątczak - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie – 99 pkt.



KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA CHŁOPCÓW:

1 miejsce – Konrad Sieradzki - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie – 99 pkt.
2 miejsce – Krzysztof Bojanowski – ZSP Kłodawa - 99 pkt.


WYNIKI KOŃCOWE II EDYCJI SZKOLNEJ LIGI
STRZELECKIEJ



KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA:


1 miejsce-Gimnazjum nr 1 im.Świętego Jana Pawła II w Kłodawie – 2923 pkt.-I druż.






2 miejsce-Gimnazjum nr 1 im.Świętego Jana Pawła II w Kłodawie – 2887 pkt.-II druż.







3 miejsce-Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie - 2868 pkt.- I druż.
4miejsce- ZSRCKU Kościelec -2853 pkt.- I druż.
5miejsce- Liceum Ogólnokształcące w Kole -2769 pkt.
6miejsce- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie - 2745 pkt.- II druż.
7miejsce-ZSRCKU Kościelec -2607 pkt.- II druż.
8miejsce-Gimnazjum w Dąbiu -2371 pkt.-I druż.
9miejsce-Gimnazjum w Dąbiu -2260 pkt.-II druż.
10miejsce-Zespół Szkół Lubraniec – Marysin -2249 pkt.
11miejsce- Liceum Ogólnokształcące w Kowalu -1329 pkt.
12miejsce- SLO Choceń -938 pkt.
13miejsce-SZSZ Choceń -458 pkt.




KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA DZIEWCZĄT:


1 miejsce – Magdalena Banasiak - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie -491 pkt.
2 miejsce – Weronika Michalak - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie -489 pkt.
3 miejsce – Natalia Królikawska- Gimnazjum nr 1 w Kłodawie -489 pkt.
4 miejsce – Anna Piguła - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie -489 pkt.
5 miejsce – Wiktoria Kowalewska- Gimnazjum nr 1 w Kłodawie -489 pkt.
6 miejsce – Olga Izychart- Gimnazjum nr 1 w Kłodawie -489 pkt.

Sklasyfikowanych zostało 54 zawodniczek.

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA CHŁOPCÓW:

1 miejsce – Konrad Sieradzki - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie -492 pkt.
2 miejsce – Kamil Grygielski - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie -489 pkt.
3 miejsce – Marcin Ostróżka - ZSP Kłodawa -487 pkt.
4 miejsce – Konrad Ostrózka- ZSRCKU Kościelec -487 pkt.
5 miejsce – Krzysztof Bojanowski - ZSP Kłodawa -484 pkt.
6 miejsce – Maciej Kowalewski - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie -483 pkt.
Kamil Szczęsny- Gimnazjum nr 1 w Kłodawie -483 pkt.

Sklasyfikowanych zostało 67 zawodników.

Każda ze szkół uczestniczących w lidze otrzymała rękawicę strzelecką.

Najlepsza drużyna zdobyła kurtkę strzelecką,
II drużyna pas strzelecki i rękawicę strzelecką,
a III drużyna pas strzelecki.


Cenne nagrody ufundowało starostwo powiatowe w Kole.





GRATULUJEMY NASZYM ZAWODNIKOM !!!


WIELKANOC 2017



Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,

pełnych wiary, nadziei i miłości.

Radosnego, wiosennego nastroju,

serdecznych spotkań

w gronie rodziny i wśród przyjaciół

oraz wesołego Alleluja.



Życzy Beata Kołuda
ZAWODY- PIŁKA NOŻNA 2017
Newsy



odbyły się 3 kwietnia 2017 roku.



W turnieju rozegranym na gminnym „Orliku" wzięły udział drużyny ze szkół:


1. Gimnazjum Nr1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie
2. Gimnazjum Nr3 w Rysinach Kolonii
3. Gimnazjum w Wólce Czepowej
4. Gimnazjum w Górkach


Zawody rozegrane zostały systemem "każdy z każdym".

Nasza drużyna awansowała do dalszego etapu rozgrywek.


GRATULUJEMY!
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Profilaktyka