Listopad 13 2018 02:30:36
Menu
Szkoa bez przemocy
Dla ucznia
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 628,373
Najnowszy użytkownik: nyhtggdagi
Reklama



PLAC ZABAW

W dniu 31.05, w trakcie szkolnych obchodów Dnia Sportu i Profilaktyki,

dyrektor Beata Kołuda

dokonała uroczystego otwarcia nowego Placu Zabaw.




Jak sama podkreśliła, jest to dopiero początek,

bo miejsce to będzie sukcesywnie rozbudowywany i będzie cieszył kolejne roczniki,

podobnie jak nowe boisko wielofunkcyjne,

którego budowa rusza już W TE WAKACJE.



Cała obecną klasa I oraz dzieci,

które przyjdą do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Św. Jana Pawła II,

chętnie wyprobowaly nowe huśtawki, zjeżdżalnie i Bujak.



Już od września będą one dostarczać rozrywki dwóm nowym klasom I,

w tym dzieci 6- i 7-letnie
Dzień profilaktyki i sportu


30 maja 2018 roku odbył się

Szkolny Dzień Sportu

i XVI edycja Szkolnego Dnia Profilaktyki pod hasłem: „BIEG PO ZDROWIE”.

Uroczyste rozpoczęcie odbyło się na boisku szkolnym
przy Szkole Podstawowej nr 1 im. św. Jana Pawła II w Kłodawie
zapaleniem znicza przez najlepszego sportowca naszej szkoły- Macieja Kowalewskiego.

Następnie odczytano apel olimpijski i wiersz autorski naszego absolwenta.

Życzenia z okazji Dnia Sportu,
dobrych wyników i zdrowej rywalizacji
złożyła Pani Beata Kołuda- dyrektor Szkoły Podstawowej
nr1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie

oraz Pani Magdalena Bawej przedstawiciel UMiG Kłodawa
koordynator ds. profilaktyki w gminie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowy znaczek - naklejkę na koszulkę-
Bieg po zdrowie,
by stworzyć jedną drużynę i aktywnie uczestniczyć
w przygotowanych konkurencjach.

Sportową rywalizację rozpoczęła sztafeta na tafli boiska szkolnego
„Wspólny bieg -jeden cel”, którą wygrali uczniowie klasy IIIc:
Kamil Dzierżawski, Adam Nowacki, Julia Wawrzyniak i Wiktoria Dębska.

Dzień Profilaktyki natomiast rozpoczął
„Happening wiedzy profilaktycznej” turniej wiedzowo – sportowy
Wiem nie biorę- jestem bezpieczny,
w którym udział wzięły reprezentacje wszystkich klas.

Ogromny entuzjazm wzbudziła druga i trzecia konkurencja:
Mini Playback Show i promocja zdrowego żywienia.

Uczestnicy prezentowali swoje artystyczne i kulinarne umiejętności
promując przy tym prozdrowotne wartości i postawy.
Uczestnicy turnieju prezentowali również wykonane plakaty-

„Bliżej siebie ….dalej od nałogów” kl. VII ,II i III Gm.
„Zdrowo żyj, z całych sił” kl. IV,
„Tylko mnie kochaj”- kl ISP.

Wszystkie konkurencje dały szansę na zdobycie pkt.,
które pozwoliły wyłonić zwycięzców.

Turniej wygrała klas IV SP, którą reprezentowali:
Nikola Stegenda, Krystian Wilk, Wiktoria Sydor i Wiktor Kucia

pokonując starszych kolegów z kl.VII i Gimnazjum.

Gratulujemy !!!


Wszyscy uczniowie, nauczyciele,
obecni rodzice i goście wzięli udział w marszobiegu ulicami miasta
a na koniec dnia posilili się pieczoną kiełbaską.

Cały dzień świeciło piękne słońce i towarzyszyły nam uśmiech,
radość i dobra zabawa.

Za udany dzień dziękują wszystkim nauczyciele wychowania fizycznego:
Anna Mila, Waldemar Stokfisz, Mariusz Andrzejczak
oraz koordynatorzy programów profilaktycznych:
Mariola Felczyńska, Małgorzata Głowacz i Joanna Sieczkowska.



























rajd rowerowy z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości


W dniu 24 maja 2018r. nauczyciele wychowania fizycznego:

pani Anna Mila, pan Mariusz Andrzejczak oraz pan Waldemar Stokfisz

zorganizowali rajd rowerowy z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości.


Trasa rajdu: Kłodawa- Rogóźno-Kłodawa.

W rajdzie udział wzięło 26 uczniów z klasy VII i II gimnazjum.

Na trasie rajdu młodzież odwiedzała miejsca związane

z odzyskaniem przez Polskę Niepodległości

(Dębina: Grób Powstańca, Przedecz: Pomnik Walk i Męczeństwa).

Wychowawczyni klasy VII pani Maria Bartłomiejczak

zadbała o posiłek podczas rajdu.

W leśniczówce w Rogóźnie grupa zjadła przepyszny rosół i upieczone na ognisku kiełbaski.

Wszyscy wrócili zdrowi i zadowoleni do szkoły.


RAJD ROWEROWY - ZOBACZ SAM JAK BYŁO...

WYCIECZKA DO WIEDNIA







ZWIEDZALIŚMY:


Blansko – zwiedzanie Jaskiń Moraskiego Krasu


Wiedeń:

wjazd autokarem na wzgórze Kahlenberg – panorama miasta.

Przejazd przez uroczą dzielnicę winiarzy Grinzing do centrum miasta.

Spacer po niezwykłej pod względem architektonicznym dzielnicy Hundertwassera.

Przejazd Ringiem Wiedeńskim, na trasie budynki m. in. Opery Wiedeńskiej i Parlamentu.


Spacer po mieście:

Belweder,
Stare Miasto z Katedrą Św. Szczepana,
Rezydencja Cesarska Hofburg,
Plac Marii Teresy
oraz najstarsze Muzeum Przyrodnicze w Wiedniu



Sławków
– pomnik bitwy trzech cesarzy Austerlitz


Brno starówka z Katedrą św. Piotra i Pawła,
Rynek – Dom pod Czterema Gburami i inne

FOTORELACJA









ZOBACZ



„Myśli Jana Pawła II”- Papieża Słowianina




W Dniu 22 maja 2018 r.

w Białymstoku odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu

„Myśli Jana Pawła II”- Papieża Słowianina.



Naszą szkołę jak i województwo wielkopolskie reprezentowało troje uczniów:


Amelia Wojciechowska, Anita Zięciak, Wiktor Jankowski.




Amelia Wojciechowska

zajęła III miejsce

i została laureatką.



Bardzo gorąco gratulujemy zwycięstwa.
CALINECZKA


26. 05, klasa I,

chcąc uczcić Dzień Matki i zbliżający się Dzień Ojca,

brawurowo wystawiła spektakl pt. "Calineczka",

na motywach baśni H.Ch. Andersena.

Spektakl ten, o charakterze profilaktycznym,

zwracał uwagę widzów na wartości rodzinne i na to,

że dzięki miłości, można osiągnąć wszystko.




Przygotowaniem spektaklu zajęły się p.Lidia Chrapkowska,

wychowawczyni oraz p.Ewa Podlasin.

Finał pokazał, że wśród pierwszaków są prawdziwe talenty,

które tylko czekają, aby pokazać swoje możliwości szerszemu gronu.







XVIII Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Kolskiego.



XVIII Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Kolskiego

W dniu 19.05.2018. na strzelnicy sportowej

w Ruszkowie pod Kołem

odbyły się XVIII Zawody Strzeleckie

o Puchar Starosty Kolskiego.

Doskonale spisały się drużyny reprezentujące naszą szkołę

triumfując zarówno w kategorii juniorów i juniorek.

Również drużyna seniorów Klubu LOK

KSK Kłodawa dotrzymała kroku młodzieży

i także wywalczyła I miejsce.

Wszystkie 6 pucharów ufundowanych

przez Starostę kolskiego dla zwycięzców



w poszczególnych kategoriach trafiło do Kłodawy.



Wyniki kategorii drużynowej chłopców:

1 miejsce-Szkolne Koło LOK SP nr 1 w Kłodawie – 273 pkt.
2 miejsce-Szkolne Koło LOK ZSP Kłodawa – 248 pkt.
3 miejsce- SK LOK ZSRCKU Kościelec – 240 pkt.
Nasz drużyna wystąpiła w składzie: Maciej Kowalewski, Kamil Szczęsny,
Wiktor Kochański


Wyniki kategorii drużynowej dziewcząt:


1 miejsce-Szkolne Koło LOK SP nr 1 w Kłodawie – 277 pkt.
2 miejsce- SK LOK ZSRCKU Kościelec – 244 pkt.
3 miejsce- Szkolne Koło LOK ZSP Kłodawa – 225 pkt.
Nasz drużyna wystąpiła w składzie: Magdalena Banasiak, Wiktoria Kowalewska, Wiktoria Frątczak


Wyniki kategorii indywidualnej chłopców:

1 miejsce – Kamil Szczęsny – SP nr 1 w Kłodawie – 94 pkt.
2 miejsce – Kowalewski Maciej - SP nr 1 w Kłodawie – 90 pkt.
3 miejsce – Wiktor Kochański - SP nr 1 w Kłodawie – 89 pkt.

Wyniki kategorii indywidualnej dziewcząt:

1 miejsce – Magdalena Banasiak – SP nr 1 w Kłodawie – 97 pkt.
2 miejsce – Wiktoria Frątczak - SP nr 1 w Kłodawie – 91 pkt.
3 miejsce – Kamila Szafrańska – ZSR CKU Kościelec – 90 pkt.

Gratulujemy!
GMINNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA



W dniu 23.05 w Szkole Podstawowej nr 2

im. Białych Górników w Kłodawie odbył się

Gminny Konkurs Pięknego Czytania

dla klas I-III.




Nasza szkołę reprezentował

Krzysztof Tomczyk z klasy I,

który tydzień wcześniej wygrał eliminacje szkolne.

Mając 21 konkurentów, Krzysztof poradził sobie wybitnie,

zajmując II miejsce


i otrzymując dyplom

oraz "Księgę Baśni i Legend".





Gratulacje!!!!!
NIECODZIENNE SPOTKANIE...



Niecodzienne spotkania…

22 maja br. grupa uczniów

ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Św. Jana Pawła II w Kłodawie

gościła w murach Politechniki Poznańskiej

oraz Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.





Celem wyjazdu był udział w XIII edycji Roboday-2018,

organizowanym przez Wydział Informatyki Politechniki Poznańskiej

pod kierunkiem doktora Rafała Klausa.


Uczniowie uczestniczyli w prelekcji:

„Politechnika Poznańska”,

„O studiowaniu na Wydziale Informatyki”

oraz „Nasz Robot”,

wzięli również udział w konkursach przygotowanych dla gości,

laboratoriach dotyczących programowania

oraz zaprezentowali działania szkoły związane z mechatroniką i programowaniem.

Dużym zainteresowaniem cieszył się

pokaz robotów- studenci prezentowali roboty własnego autorstwa:

można była zagrać z robotem w ,,kółko i krzyżyk”,

spróbować, jak lutuje się układy elektroniczne,

wybrać utwór muzyczny,

który robot zagra na pianinie

i wiele innych ciekawych rozwiązań informatycznych.

Ogłoszenie wyników konkursu dla gości było bardzo miłym doświadczeniem-

otrzymaliśmy nagrodę robota,

a studenci wyróżnieni w konkursie „Najciekawszy robot”

w dowód sympatii i naszych starań przekazali otrzymane nagrody

na rzecz „kłodawskiej jedynki”.





Z uśmiechami na twarzach uczniowie rozpoczęli drugą część pobytu w sercu Wielkopolski.

Czekało na nich spotkanie z absolwentem SP nr 1 w Kłodawie,

obecnie studentem dziennikarstwa

na wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu,

p. Radosławem Męczykalskim.




To fascynująca przygoda.

Można było nie tylko zobaczyć,

ale uczestniczyć w realizacji programu informacyjnego

w studio telewizyjnym,

sprawdzić się w roli dziennikarza prowadzącego program na żywo

oraz obserwować, jak działa praca w „reżyserce studia”.

Zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty

w studio radiowym. Uczestnicy próbowali zaprezentować gości,

przedstawić się, zapowiedzieć właśnie usłyszany utwór muzyczny.

Zostali wtajemniczeni w niektóre sekrety zawodu dziennikarza radiowego.


Wyjazd dostarczył uczniom wielu wrażeń,

pozwolił dostrzec kierunki rozwoju informatyki i robotyki,

poznać pracę w zawodach związanych z elektroniką.

Zawód dziennikarza telewizyjnego i radiowego zaciekawił uczestników,

niektórzy deklarowali dalszą drogę kształcenia w tym kierunku.

Cóż... niecodzienne spotkania... mają szansę się powtórzyć.

Już „Jedynka” została zaproszona do udziału w kolejnej edycji ROBODAY

oraz w warsztatach dziennikarskich.

Za zaproszenia dziękujemy i zapewniamy,

że z przyjemnością powrócimy na poznańskie wyższe uczelnie.

Dla uczniów 120-letniej szkoły, tegorocznej Jubilatki,

to wędrówka przez wieki „od Kałamarza do Komputera”,

a także umiejętne myślenie o przyszłości zawodowej.






SPRAWOZDANIE - Filmik


SPRAWOZDANIE Z POBYTU- ZOBACZ SAM JAK BYŁO...

WARSZTATY EKOLOGICZNE 2018





17 maja 2018r.

11-osobowa grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział

w Warsztatach Ekologicznych nt. niskiej emisji i odnawialnych źródeł energii.

Warsztaty zostały zorganizowane

przez Szkołę Podstawową Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich

w Wólce Czepowej.


Zajęcia prowadzili pracownicy

z Laboratorium Odnawialnych Źródeł i Poszanowania Energii

w Miękini.

Główną atrakcją warsztatów

było mobilne laboratorium

OZE Bus- jeżdżąca pracownia

wyposażona w sprzęt służący prezentacji przyczyn niskiej emisji,

sposobów jej ograniczania i likwidowania.

DZIEŃ PATRONA

18 maja to szczególny dzień w naszej szkole.

To Dzień Patrona – Św. Jana Pawła II





To również dzień urodzin Karola Wojtyły.

Jan Paweł II w swoich naukach i życiu bardzo często podkreślał wartość rodziny.

Został patronem rodzin.

Dlatego w naszej szkole gościliśmy

pana Wiesława Gajewskiego z Bydgoszczy z Fundacji „Czyste serca”,

który przeprowadził prelekcje z młodzieżą

pt: „Rola rodziców w życiu nastolatka”

Oraz prelekcję dla rodziców

pt. „ Kolczasty nastolatek – potrzeby rozwojowe okresu dorastania”

Młodzież jaki rodzice z zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu,

które przebiegało w miłej i radosnej atmosferze.

Kolejnym punktem dzisiejszego dnia

było złożenie kwiatów przy pomniku Św. Jana Pawła II

znajdującym się na terenie przy Kościele parafialnym

pw. Wniebowzięcia NMP.




Bieg po zdrowie



W dniu 15.05,
w klasie I odbył się Konkurs Pięknego Czytania.

Konkurs ten miał na celu wyłonienie zwycięzcy,

który będzie reprezentował szkołę w Gminnym Konkursie Czytania, 23.05.

Dziewięć osób:

Franciszek Broda, Nikola Kamińska, Iwona Kowalewska,

Natalia Malinowska, Mikołaj Marchlewski, Fabian Paluszewski,

Krzysztof Tomczyk, Nadia Walczak i Lena Zajączkowska,

zmagało się z tekstem przygotowanym wcześniej w domu oraz drugim,

wylosowanym podczas konkursu.

Jury, w osobach

Pani Dyrektor - Beaty Kołuda,

p. Aleksandry Jankowiak

i o. Ewy Podlasin

wybrało zwycięzcę,

którym został Krzysztof Tomczyk.


Gratulujemy i trzymamy kciuki za tydzień.
L. Ch.

Gminna Olimpiada Ekologiczna


09.05.2018 r.

w Szkole Podstawowej nr 2 im. Białych Górników

w Kłodawie odbyła się

kolejna edycja Gminnej Olimpiady Ekologicznej.



Celem olimpiady jest

upowszechnianie wiedzy

o środowisku przyrodniczym

oraz przyczynach i skutkach jego zanieczyszczania,

poznawanie metod ochrony środowiska,

rozwijanie świadomości oraz wrażliwości ekologicznej.



Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:


Gabriela Dopierała klasa III a
Oliwia Anielak klasa III c
Oliwia Kowalewska klasa VII
Krystian Wilk klasa klasa IV
Nikola Stegenda klasa IV
Kucia Wiktor klasa IV


W kategorii szkół gimnazjalnych

I miejsce

zajęła uczennica naszej szkoły

Gabrysia Dopierała

Serdecznie Gratulujemy!

„WIOSENNE NUTKI 2018”



9 maja 2018 roku

w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłodawie odbył się

POWIATOWY PRZEGLĄD

PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ

„WIOSENNE NUTKI 2018”



Pod patronatem Starostwa Powiatowego w Kole i GOK Kłodawa.


Nasza szkołę reprezentowała duża

grupa utalentowanych wokalistek.


Śpiewały uczennice I klasy SP reprezentując młodszą kategorię wiekową

oraz gimnazjalistki w kategorii 13-16 lat.

Szukając drzwi do kariery brawurowo wykonały swoje utwory:

Lena Zajączkowska i Iwonka Kowalewska.





Grupa wokalna w składzie:

Julia Kochanowska, Julia Wawrzyniak, Kinga Antkiewicz,

Magdalena Mszańska, Martyna Twardygrosz

i Wiktoria Kowalewska


wyśpiewała I miejsce zespołowo.




Nagrody indywidualnie za I miejsce trafiły do Kingi Antkiewicz,

za III miejsce do Martyny Twardygrosz

i wyróżnienie otrzymała Wiktoria Kowalewska.




Przewodniczący jury Pan Henryk Perzyński,

muzyk, aranżer, autor tekstów,

założyciel Manufaktury Piosenki „Wartaki”

z uznaniem podkreślił,

że Kłodawa nie tylko ładnie tańczy ale i pięknie śpiewa.


Gratulujemy.
3 MAJA






PIOSENKA
.
NASI STRZELCY MISTRZAMI WIELKOPOLSKI



NASI STRZELCY MISTRZAMI WIELKOPOLSKI

26 kwietnia 2018r. nasze drużyny w składzie:

dziewczęta


– Magdalena Banasiak, Wiktoria Kowalewska, Wiktoria Frątczak,

oraz chłopcy


– Maciej Kowalewski, Kamil Szczęsny, Wiktor Kochański


brały udział w 57 wojewódzkim finale

ZAWODÓW STRZELECKICH

„O Srebrne Muszkiety –2018”.



Zawody odbyły się na strzelnicy

European Security Academy w Pokrzywnicy.



Organizatorami zawodów byli:

Kuratorium Oświaty w Poznaniu

przy wsparciu i pomocy Zespołu Szkół Technicznych w Śremie
.


Uczestnicy strzelali z broni własnej – karabin sportowy,

kaliber 5,6 mm o zamkniętych przyrządach celowniczych,

waga do 5 kg.

Konkurencja polegała na oddaniu 40 strzałów

w postawie leżącej z odległości 50 m do tarczy

o wymiarach – 154,4/112,4 mm w czasie 50 minut.

Bezkonkurencyjni zarówno w kategorii dziewcząt

jak i chłopców okazali się

reprezentanci Kłodawy

- Gimnazjum nr 1 im. Św. Jana Pawła II w Kłodawie .


Również w kategorii indywidualnej

zarówno chłopców jak i dziewcząt

zawody zdominowali reprezentanci Kłodawy .

Złote i srebrne medale

przypadły zawodnikom naszej szkoły,

a brązowe reprezentantom

ZSP w Kłodawie .

Zwycięskie drużyny będą reprezentowały województwo wielkopolskie

w finale centralnym , który odbędzie się w czerwcu 2018 r.

na strzelnicy Zawiszy Bydgoszcz .





WYNIKI DRUŻYNOWE:

CHŁOPCÓW :

1 miejsce - Gimnazjum nr 1 im. Św. Jana Pawła II w Kłodawie – 1106 pkt.
2 miejsce - ZSP w Kłodawie - 1057 pkt.
3 miejsce - ZS Bolechowo - 1037 pkt.
4 miejsce - ZS nr 4 Leszno - 973 pkt.
5 miejsce - ZS nr 2 Kalisz - 932 pkt.
6 miejsce - ZSR CKU Kościelec - 859 pkt.

DZIEWCZĄT :

1 miejsce - Gimnazjum nr 1 im. Św. Jana Pawła II w Kłodawie – 1118 pkt.
2 miejsce - ZSP w Kłodawie - 1039 pkt.
3 miejsce - ZS Bolechowo - 1019 pkt.
4 miejsce - ZSR CKU Kościelec - 975 pkt.
5 miejsce - ZS nr 2 Kalisz - 921 pkt.
6 miejsce - ZS nr 4 Leszno - 838 pkt.



WYNIKI INDYWIDUALNE:

CHŁOPCÓW :

1 miejsce – Kamil Szczęsny - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie - 376 pkt.
2 miejsce – Maciej Kowalewski - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie – 375 pkt.
3 miejsce – Konrad Sieradzki – ZSP w Kłodawie – 375 pkt.
4 miejsce – Gracjan Nowak – ZS Bolechowo – 369 pkt.
5 miejsce – Cezary Krajewski – ZS nr 4 Leszno – 368 pkt.
6 miejsce – Marcin Ostróżka – ZSP w Kłodawie – 366 pkt.
7 miejsce – Wiktor Kochański - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie - 355 pkt.


DZIEWCZĄT :

1 miejsce – Magdalena Banasiak - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie - 388 pkt.
2 miejsce – Wiktoria Kowalewska - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie - 378 pkt.
3 miejsce – Ewa Witaszek – ZSP w Kłodawie – 356 pkt.
4 miejsce – Kamila Szafrańska – ZSR CKU Kościelec – 356 pkt.
5 miejsce – Wiktoria Frątczak - Gimnazjum nr 1 w Kłodawie - 352 pkt.
5 miejsce – Anna Piguła - ZSP w Kłodawie – 352 pkt.

GRATULUJEMY !
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Profilaktyka