SPRZĄTANIE ŚWIATA 2019

Notice: Undefined index: user_status in /home/amms3/domains/gim1klodawa.pl/public_html/print.php on line 80
Dodane przez AS dnia Październik 08 2019 14:31:44
W dniu 04.10.2019 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Świętego Jana Pawła II, pod patronatem Urzędu Miasta i Gminy, brała udział w akcji "Sprzątanie Świata".Akcja ta miała w Polsce swój początek w roku 1993. Nasza szkoła uczestniczy w niej regularnie. Edycja 2019 była szczególna, ponieważ uczestnicy w całym kraju skupili się na sprzątaniu parków narodowych, krajobrazowych oraz lasów. Uczniowie naszej szkoły zajęli się w tym dniu Parkiem Górnika, który może i nie jest narodowy, ale z roku na rok nam pięknieje i jest naszą lokalną chlubą.

Młodzież została powitana przez zastępcę burmistrza Kłodawy, p. Katarzynę Hamiga, a następnie wysłuchała krótkiej prelekcji p.Agnieszki Bielak, nt. segregowania śmieci, jako że hasłem przewodnim tegorocznej akcji jest: "Nie śmiecimy - sprzątamy - zbieramy", które ma na celu propagowanie polityki "Zero Waste".

Po wysłuchaniu przedstawicieli Urzędu Miasta i Gminy, młodzież ruszyła do sprzątania :) Po wszystkim, nie tylko nie byli zmęczeni, ale wręcz tryskali entuzjazmem! I już zaplanowali wiosenną edycję z udziałem rodziców! Tak trzymać!